PROPELLER

Motovarjurite foorum
Tänane kuupäev Teisipäev Apr 23, 2024 10:44 am

Kõik kellaajad on UTC + 2 tundi




Tee uus teema Vasta teemale  [ 2 postitust ] 
Autor Sõnum
 Teema pealkiri: Süütesüsteemi juhe lahti
PostitusPostitatud: Teisipäev Sept 11, 2007 6:28 pm 
Eemal

Liitunud: Teisipäev Sept 11, 2007 5:57 pm
Postitusi: 21
Asukoht: Henri Valdmann, Aakre
Soovitan aegajalt kontrollida kui kõvasti juhtmete pistikud otsas püsivad.
Minul juhtus selline lugu, et süüte juhe tuli lahti ja olin sunnitud ühe hernepõllu maandumisrajaks võtma. Kuna oli juba õhtune aeg ja väljas niiske, siis ei hakanud õhku enam minema vaid vantsisin täis varustuses 1km koju.


Üles
 Profiil  
 
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Teisipäev Apr 17, 2012 10:07 am 
Eemal

Liitunud: Kolmapäev Okt 10, 2007 1:58 pm
Postitusi: 148
Asukoht: Janek Narusk, Jõhvi
Mälusopis oli, et keegi kunagi oli kirjutanud juhtmetest....; mõtlesin et jagan ka kogemust...; ehk kellelgi tulevikus abiks :roll:

Mul nimelt eelmise hooaja lõpus jumpsis sellega, et süüde nagu oli ja nagu ei olnud - mida aeg edasi, seda rohkem "jõnksutas". Närvi ajas see, et just õhus kogu trall. Kulmineerus sellega, et ükskord õhus surigi lõplikult välja... (õnneks õiges kohas :) ).

Kuna talvel ei viitsinud ei lennata ega lammutada, siis alles nüüd kevade poole võtsin juhtmed lahti ja hakkasin purgama.
Õnneks ühel meie-kandi mehel oli midagi sarnast juba olnud - seega sain ka nõustamist.

Kuna "nõustaja" sai endal mitmekordse remondi käigus selgeks, et põhjus oli magneeto kontaktide oksüdeerumises, siis ka mina sealt alustasin.

Olles magneeto katte eemaldanud, oli kohe näha, et sealt kulgeval juhtmel oli isolatsioon ära kulunud :o . Jäi loota, et see ongi põhjus.... :?
Võtsin siiski lõpuni lahti, aga mul õnneks suurt oksüdeerumist kontaktidel polnud.
Igaks juhuks sai ka kõik muud juhtmed/ühendused üle vaadatud. Kõik ok - ainult süütepooli juhtme isolatsioon oli ka juba ühest kohast kulumismärkidega (kuigi plasttoru osaliselt küll peal, aga näed - ikka leidis selle kaitsmata koha).

Panin kokku - ja hetkel tiksub ok.
Seega järeldus - aeg-ajalt peab ikka ka sügavamale kaevuma ja üle vaatama. Ka selline nähtamatu ja esmapilgul väheoluline asi võib sundida maandumisplatsi otsima. Ja paraku ei pruugi see alati kohe kõige paremas kohas olema... :twisted: .

P.S. Mootor oli Cors Air JPX25 Black Devil

Pole küll hariduselt mehhaanik, aga kui keegi arvab, et saan sama olukorra puhul nõustajaks olla, siis no problem (m.s. olemas ka fotojäädvustused, kui kokku panemisel ei oska enam kruvisid ja juhtmeid kokku sobitada :D ).
A... - ja tasus arvan, et saame ka kokkuleppele :wink: .

_________________
Lendamisteni!


Üles
 Profiil  
 
Näita postitusi eelmisest:  Sorteeri  
Tee uus teema Vasta teemale  [ 2 postitust ] 

Kõik kellaajad on UTC + 2 tundi


Kes on foorumil

Kasutajad foorumit lugemas: Registreeritud kasutajaid pole ja 6 külalist


Sa ei saa teha uusi teemasid siin foorumis
Sa ei saa postitustele vastata siin foorumis
Sa ei saa muuta oma postitusi siin foorumis
Sa ei saa kustutada oma postitusi siin foorumis
Sa ei saa postitada siin foorumis manuseid

Otsi...:
Hüppa:  
cron
POWERED_BY
et 3.0.10