PROPELLER

Motovarjurite foorum
Tänane kuupäev Neljapäev Mär 28, 2024 10:40 pm

Kõik kellaajad on UTC + 2 tundi




Tee uus teema Vasta teemale  [ 6 postitust ] 
Autor Sõnum
PostitusPostitatud: Laupäev Okt 04, 2008 5:52 pm 
Eemal

Liitunud: Neljapäev Sept 04, 2008 9:27 am
Postitusi: 18
Asukoht: Kagu-Eesti
Kenal õhtul tegin tiivaga harjutusi - paar korda prantsatas ka maha, Oli päris tore hullata, ent kokku pakkimise ajal selgus õudne tõsiasi, 6 pisikest augukest ja üks 2cm lõhe tiiva tagaosas. Ja miks? Sest loll mina sahmerdasin kõrre põllupeal - need on teravad kui piigid ja tegid oma tööd hästi. Miks ma varem sellepeale ei mõelnud?! Nüüd on häda käes ja küsin - Ehk keegi siin olijaist teab, mis liimiga ja paigaga seda parandada? Kui üldse enam saab. Võib polla on tiib sama hea kui utiil. HELP. Mul on tiiva kott samast materjalist, kui seda kasutada võib, on ka ehk paiga küsimus lahendatud.


Üles
 Profiil  
 
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Laupäev Okt 04, 2008 8:13 pm 
Eemal

Liitunud: Reede Aug 24, 2007 11:18 pm
Postitusi: 49
Asukoht: Viktor Usanov, +37255975367, Keila
Tavaliselt et kleepida vaiksed augud kasutatakse ripstopi. Mul natukene on olemas aga ainult musta varvi.


Üles
 Profiil  
 
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Laupäev Okt 04, 2008 8:19 pm 
Eemal
Kasutaja avatar

Liitunud: Kolmapäev Aug 08, 2007 11:56 am
Postitusi: 108
Asukoht: Peep Freirik - Ääsmäe/Tallinn/Otepää
kõrrepõld on küll nüüd väga vale koht harjutamiseks, küll aga võib sealt väga edukalt lendu minna

_________________
inimene peab lendama!


Üles
 Profiil  
 
 Teema pealkiri: OK
PostitusPostitatud: Pühapäev Okt 05, 2008 12:02 am 
Eemal

Liitunud: Neljapäev Sept 04, 2008 9:27 am
Postitusi: 18
Asukoht: Kagu-Eesti
Tänan, et reageerisite küsimusele, mis kergelt viitab minu algajalikusele. See samunegi ripstop, on siis nagu aru saan ise kleepuv teip (self adhesive). Kui nii siis palju kergem hakkas kohe, olgugi, et parandatud vari pole enam päris see. Nii ongi, et kui ma roosat ei kuskilt saa siis peaks härra Glider sinuga kaupa tegema. Mis sa arvad sellst? Netis ringi tuulates nägin kuidas päris räbalateks kukutud paralideritele taas uus elu sisse puhutakse. Polegi nii lootusetu olukod {:-)


Üles
 Profiil  
 
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Pühapäev Okt 05, 2008 8:30 am 
Eemal

Liitunud: Pühapäev Sept 09, 2007 6:15 pm
Postitusi: 271
Asukoht: Sven Solovjov / Pärnu
Lõhkusin ka tiiva vastu lahtise auto ukse nurka.Auk oli u.15*25 cm.Kleepisin samuti selle kleepekaga.Igaks juhuks mõlemalt poolt.Siiani seisab ja ei näita lahti tulemise märke.


Üles
 Profiil  
 
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Pühapäev Okt 05, 2008 1:37 pm 
Eemal

Liitunud: Reede Aug 31, 2007 2:47 pm
Postitusi: 496
Asukoht: Ristna / Otepää / Tallinn
Kindlasti on igasugune maatreening väga kasulik tegevus, eriti keskmiste ja tugevate tuultega aga kui pinnas on tiivale ohtlik võiks kasvõi koormakatte alla panna. Hullem on kui miski liine kahjustab (kibuvitsa põõsas või mõni muu teravate okastega taim) sest seda ei pruugi kohe avastada.
Olen ikka soovitanud esimesed ja karmimad maatreeningud teha vanemate tiibadega, mitte oma ainust ja uut selleks ohverdada, hiljem pole enam väga vahet kui on oskused tiiba säästa ja võib turvaliselt oma põhivarju tundma õppida.

Mul on selliseid pisivigastusi palju ette tulnud, tõsisematel juhtudel olen lausa tehasesse remonti saatnud ja sealt tuleb tagasi nagu uus.

Tegelikult aga pole iga väiksema augu pärast vaja üldse muretseda. Sõltuvalt selle asukohast ei juhtu midagi ka siis kui midagi ei teeks. Mõned julgemad piloodid kes liivasel pinnal lendavad näiteks lausa põletavad tagaserva suitsuga avad, et liiv ise välja tuleks (Dyne de Pyla/Vagas).

Olen edukalt parandanud ka suuremaid vigastusi mis üle õmbluste ja liini kinnituste lähevad, sel juhul muidugi ajutiselt ja kahelt poolt. Teema ise on tuttav juba lohesurfi valdkonnast

Parim teip on läbipaistev ripstop, mis ka värvilisel materjalil välja ei paista. Sellist ma peamiselt ka kasutan aga olen varunud veel erinevaid värvitoone ja isegi suurte lehtedena. Kõik nad liimivad väga erinevalt ja tulemus sõltub veel kanga enda pinnaviimistlusest. Teatud juhtudel tuleb veidi sooja ka anda et liim paremini kinni võtaks.

Arvan, et pole su tiival suurt häda midagi.
Kui vaja võin sobivat materjali leida küll.

_________________
Elu on seiklus!

Pako


Üles
 Profiil  
 
Näita postitusi eelmisest:  Sorteeri  
Tee uus teema Vasta teemale  [ 6 postitust ] 

Kõik kellaajad on UTC + 2 tundi


Kes on foorumil

Kasutajad foorumit lugemas: Registreeritud kasutajaid pole ja 16 külalist


Sa ei saa teha uusi teemasid siin foorumis
Sa ei saa postitustele vastata siin foorumis
Sa ei saa muuta oma postitusi siin foorumis
Sa ei saa kustutada oma postitusi siin foorumis
Sa ei saa postitada siin foorumis manuseid

Otsi...:
Hüppa:  
cron
POWERED_BY
et 3.0.10