PROPELLER

Motovarjurite foorum
Tänane kuupäev Neljapäev Mär 28, 2024 10:08 pm

Kõik kellaajad on UTC + 2 tundi




Tee uus teema Vasta teemale  [ 10 postitust ] 
Autor Sõnum
 Teema pealkiri: Vari või komplekt
PostitusPostitatud: Pühapäev Okt 25, 2009 4:38 pm 
Eemal

Liitunud: Pühapäev Okt 25, 2009 4:26 pm
Postitusi: 5
Asukoht: Pärnu, 503 1448
Tere,
olen varjulennuhuviline vaene mees Pärnust :lol:
Tean, et varjud ja mootorid maksavad rasket raha, kuid kui kellelgi juhtub seisma vana vari (hea oleks kui rakmetega), mida enam ei lennuta, kuid on veel lennukõlblik, siis võite pakkuda. Plaaniks teha sellega siis alguses veidi maapealset ja võib-olla ka n.ö. "lennuväljaringe" vintsiga tõmmatuna. Kui raha rohkem ja huvi endine, siis läheb muidugi ostuks.
Igasugune tagasiside on oodatud!
P.S. Kaalun ~85 kg.

_________________
Mul on hea mälu! Mis siis et lühike...


Üles
 Profiil  
 
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Pühapäev Okt 25, 2009 5:29 pm 
Eemal

Liitunud: Reede Aug 24, 2007 11:18 pm
Postitusi: 49
Asukoht: Viktor Usanov, +37255975367, Keila
Kõige parem teha proovilennu kahekohalise paraplaaniga koos instruktoriga. See vähemalt ohutum. Eestis on mitu koha kus seda saab teha.

_________________
http://www.paragliding.ee/forum


Üles
 Profiil  
 
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Pühapäev Okt 25, 2009 5:40 pm 
Eemal

Liitunud: Pühapäev Sept 09, 2007 6:15 pm
Postitusi: 271
Asukoht: Sven Solovjov / Pärnu
Mõnes mõttes glideriga nõus.Näinud piloote kes tegelt lennata kardavad.
Siis saad aru kas see ikka on sinu jaoks.

Siis tee koolitus läbi siis äkki saad ka aru mida sul vaja on.

Tahad sa vabalt lennata või mootoriga?

Miks sa arvad et on olemas vari mis lendamiseks ei sobi ja seisab kellelgi ja sellega peaks saama siiski veitsa lennata.
Mina arvan et olemas varjud millega saab lennata ja on olemas varjud millega ei saa lennata muid kahtlase väärtusega võimalusi ei ole.

Meid on Pärnus 8 meest kes lendavad tule ikka vähemalt ennem uuri natuke asja.Naljakas on see et ostetakse varjusid ja mootoreid ise aru saamata mida vaja.


Üles
 Profiil  
 
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Pühapäev Okt 25, 2009 6:10 pm 
Eemal

Liitunud: Pühapäev Okt 25, 2009 4:26 pm
Postitusi: 5
Asukoht: Pärnu, 503 1448
Olen vintsiga üles tõmmatud tandemina 2 korda 500 m kõrgusele Raplas. Niipalju võin öeldam et lendamine on küll minu jaoks. Abikaasa on piloot ja ise olen lennujuht. Miks ka mitte õhku lähemalt kaeda :wink:
Lennutunde on paarikümne jagu...

Tere Sven, telefonitsi oleme palju suhelnud :wink:

_________________
Mul on hea mälu! Mis siis et lühike...


Üles
 Profiil  
 
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Pühapäev Okt 25, 2009 7:31 pm 
Eemal

Liitunud: Pühapäev Sept 09, 2007 6:15 pm
Postitusi: 271
Asukoht: Sven Solovjov / Pärnu
Ja,jah oli juba suvel kuulda et lennujuhil sellised soovid.

Head närvid sul,et nii kaua ilma lendamatta saad elada :D mul oleks juba varba küüned ka näritud :oops:

Tegelt meil Pärnuski kaks kasutatud varju müüa,üks isegi vähe lennanud aga eks seda tead sa isegi


Üles
 Profiil  
 
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Esmaspäev Okt 26, 2009 8:57 am 
Eemal

Liitunud: Pühapäev Okt 25, 2009 4:26 pm
Postitusi: 5
Asukoht: Pärnu, 503 1448
Eks kevadel lükkame siis teema jälle aktuaalseks, esimeste soojadega oleksin käpp küll proovima.
Vana varju all mõtlesin seda, et kui mõni tihedamini lendav persoon on omale lihtsalt uuema ja/või parema või kiirema tiiva ostnud ja teine lihtsalt enam niipalju ei lenda. Ega ma ei mõelnudki varju, mis juba latikavõrguks sobiks :lol:
Mis puutub varbaküüntesse, siis mul on nad veel alles, kuna rahakott paneb omad piirangud :D

Pärnus on teid kaheksa meest, kas klubiline tegevus ka? Koolitused ja kooskäimised jne? Mind huvitaks teie kõigiga Pärnust kokku saada ja selgitada veidi lennujaama, lennuliikluse, õhuruumiga jms seonduvat, kuna teie üks peamisi platse Vana-Pärnus jääb lennukite stardi- ja maandumissektorisse ning teil puudub lennundusraadioside võimalus (minu teada). Mis peamine - et keegi ei tunneks ennast ahistatuna, miks peab helistama ja millal ja millal jälle jne. Teema läks külle veidi off-tpoic, võib-olla puudutab seda veidi teises topicus veel millalgi.

_________________
Mul on hea mälu! Mis siis et lühike...


Üles
 Profiil  
 
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Teisipäev Okt 27, 2009 12:24 am 
Eemal

Liitunud: Reede Aug 31, 2007 2:47 pm
Postitusi: 496
Asukoht: Ristna / Otepää / Tallinn
Pole varju - pole probleemi. Ja elu läheb oma kahemõõtmelist rada.

Kui aga tahad tegeleda, tuleb kulutusi teha sest elu pole seda riski väärt, millest algaja enamasti aru ei taha saada.

Tegelikult sobivad igasugused vanad kaltsud maatreeninguks väga hästi. Olen alati arvanud et uut ja kallist pole mõtet liivas ja mudas nätsutada.
Peaasi ainult et nende vanade kaltsudega õhku ei ürita tõusta.

Lisaks veel, mida raskem õppustel seda kergem lahingus.

Mingil hetkel tuleb aga teha otsus niikui nii ja siis hakkad investeerima täiesti kontrollimatult sest asi on seda väärt.

Ja siis alles läheb elu õieti ilusaks ja põnevaks.

Selge sõltuvuse korral on ökonoomsem ja tervislikum kohe korralik kraam hankida sest virelemine võib kallimaks maksma minna.

_________________
Elu on seiklus!

Pako


Üles
 Profiil  
 
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Teisipäev Okt 27, 2009 6:58 pm 
Eemal

Liitunud: Pühapäev Sept 09, 2007 6:15 pm
Postitusi: 271
Asukoht: Sven Solovjov / Pärnu
Klubi kui niisugune hetkel puudub,kuid sellega peab tegelema.
Suve jooksul on ikka kokku saadud(isegi delta mehed olid kutsutud :):))

Samas ei ole paha see mõte et kokku saada ja arutada, et kus,kas ja millal.
Samas need kaheksa hinge kokku saada ei olegi nii kerge,on kõigil ju omad tegemised.

Kui nüüd rääkida siis varjudest siis tegelt on nad ikka päris suured vahed eri tootjate varjudel.Muidugi nad kõik lendavad aga käituvad erinevalt.


Üles
 Profiil  
 
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Kolmapäev Okt 28, 2009 10:21 am 
Eemal

Liitunud: Pühapäev Okt 25, 2009 4:26 pm
Postitusi: 5
Asukoht: Pärnu, 503 1448
Eks ma ole varjude kohta üht-teist uurinud - hinnad, tüübid jne. Eks päriselt aru saamiseks peab rohkem infot vahetama kui pelgalt netis lugema. Kuskilt propelleri kodukalt läbi (mitme?) viite sattusin ühele vist prantsuse lehele, kus oli müügil sadu tiibasid, hinnaga maast laeni. Kas on teie meelest reaalne, et mingi frents müüb 2005.a. varju nt €300?

Selge see, et kaheksat meest korraga kokku saada on raske. Mis puutub klubisse - kas deltameeste Pärnu Lennuklubi MTÜ-ga liitumine/ühinemine oleks mõeldav, vastuvõetav? Ma muidugi ei esinda seda klubi, ega tea, kas nemad sellest ka huvitet on. Selline kerglennu klubi - why not? Vahe muidugi selles, et nemad on ametlikult õhusõidukid ja klubiliseks käitamiseks vajavad lennutegevuse käsiraamatut jne. Juriidilise poole pealt ma eriti tark pole, mis puutub klubi dokustaati. Vot.

_________________
Mul on hea mälu! Mis siis et lühike...


Üles
 Profiil  
 
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Kolmapäev Okt 28, 2009 5:11 pm 
Eemal

Liitunud: Reede Aug 24, 2007 11:18 pm
Postitusi: 49
Asukoht: Viktor Usanov, +37255975367, Keila
Tsiteeri:
Kas on teie meelest reaalne, et mingi frents müüb 2005.a. varju nt €300


Hind ise reaalne aga ma ei ostaks seda tiibu. Meil Eesti on uue tehnika hinnad on umbes 1000 eurot vähem võrreldes Euroopaga ja siis vaadake kui Pransusmaal keegi müüb varju 300 eurode eest siis see on juba surnud vari, või crazy race machine nagu Open class tiivad. Mõlemal juhul te sellega lennata ei saa.

_________________
http://www.paragliding.ee/forum


Üles
 Profiil  
 
Näita postitusi eelmisest:  Sorteeri  
Tee uus teema Vasta teemale  [ 10 postitust ] 

Kõik kellaajad on UTC + 2 tundi


Kes on foorumil

Kasutajad foorumit lugemas: Registreeritud kasutajaid pole ja 14 külalist


Sa ei saa teha uusi teemasid siin foorumis
Sa ei saa postitustele vastata siin foorumis
Sa ei saa muuta oma postitusi siin foorumis
Sa ei saa kustutada oma postitusi siin foorumis
Sa ei saa postitada siin foorumis manuseid

Otsi...:
Hüppa:  
cron
POWERED_BY
et 3.0.10