PROPELLER

Motovarjurite foorum
Tänane kuupäev Reede Mär 29, 2024 9:11 am

Kõik kellaajad on UTC + 2 tundi




Tee uus teema Vasta teemale  [ 8 postitust ] 
Autor Sõnum
PostitusPostitatud: Kolmapäev Dets 02, 2009 10:45 pm 
Eemal

Liitunud: Kolmapäev Dets 02, 2009 8:45 pm
Postitusi: 16
On talvine aeg ja aeg mõelda järgneva suve kenadele hetkedele. Kaalun mõtet paraplaani proovida aga olen suht kahtleval seisukohal. Küsimusi on palju ja vastuseid veel enam. Foorumid on läbi loetud ja valida veel raskem.

Kas oskab keegi põhjendada miks on kasulik varju Eestist osta? Üks võimalik põhjus oleks sama hind või soodsam hind või on ehk muud põhjused

Kas oleks mõtet hankida algul suht algaja komplekt või peaks kohe piiluma pisut paremat mis poole juuli pealt ära ei tüütaks.

Kui mulle see asi ka meeldima hakkab siis vaevalt et ma miskit 40 lennutundi suvejooksul ületaks.


Üles
 Profiil  
 
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Kolmapäev Dets 02, 2009 11:34 pm 
Eemal

Liitunud: Reede Aug 24, 2007 11:18 pm
Postitusi: 49
Asukoht: Viktor Usanov, +37255975367, Keila
Kõigepealt Eestis tehnika on odavam ja päris palju. Mõned tiivad mis ma pakkun võivad olla kuni 1000 eurot odavam kui Euroopas.

Tiibvarjusport on niisugine, et siin ei ole universaalse tiiva millega saaks õppida ja millega viie aasta pärast superhästi lennata. Iga ühele on oma. Kui olete algaja siis tuleb osta tiiva algajate jaoks. Pragused õppetiivad lendavad päris hästi ja omadused lubavad teha peaaegu kõike mis tava Eestipiloot tahaks. Üldjuhul saab öelda nii et normaalne piloot kasvab koos oma tiivadega ja vahetab neid vastaval kogemusele iga 3 aasta pärast.

Siin kõik olened sellest millega te hakkate lennata! Kui mootoriga siis 40 lennutunde ei ole palju. Kui ilma nagu mina praegu lendan siis see on palju ja ülatada seda tuleb terve hooaja päris regulaarselt lennata.

Edu!

_________________
http://www.paragliding.ee/forum


Üles
 Profiil  
 
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Neljapäev Dets 03, 2009 7:38 am 
Eemal

Liitunud: Pühapäev Sept 09, 2007 6:15 pm
Postitusi: 271
Asukoht: Sven Solovjov / Pärnu
Üldiselt glideriga nõus, vaevalt et välismaalt odavamalt saab, KUID päris algaja varju ei ostaks.


Üles
 Profiil  
 
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Neljapäev Dets 03, 2009 9:39 am 
Eemal

Liitunud: Reede Aug 22, 2008 7:35 am
Postitusi: 208
Asukoht: Pärnu, ruhnu Tel.5208990
kui alles kahtled kas meeldib või ei siis tee kõigepealt ära tandemlennud ja kui maapeal rahu ei saa siis võid hakata vaatama endale varustust.
(miks eestist?)
kui uut varju siis pole vahet, kust odavamalt saad sealt võta aga kui kasutatud siis eestis olevad varjud ja nende ajalugu on enam-vähem teada ja müüa ei saa sulle eriti jama ajada sest alati on keegi kes teab veel selle varju ajalugu (ära kunagi osta põrsast kotis ja küsi teistelt nõu)
kui ostad väljast siis võid saada nii ja naa.
mootor tuleks valida selline mis on eestis enam levinud siis pole juppidega probleeme ja põhilised vead on ka teada.
40 tundi pole sugugi väike tundide arv aastas

_________________
Andrus


Üles
 Profiil  
 
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Neljapäev Dets 03, 2009 3:58 pm 
Eemal

Liitunud: Reede Aug 31, 2007 2:47 pm
Postitusi: 496
Asukoht: Ristna / Otepää / Tallinn
Tehniline tugi ja varuosade saadavus on kõige olulisemad näitajad ja muutuvad ostujärgselt üha tähtsamaks.
Muidugi enne tuleb teha õiged valikud võimsuse, tõuke, mõõdu, kaalu, tüübi, kvaliteedi, disaini, hinna jm. näitajate osas.
Samuti muutuvad tähtsateks garantiitingimused ja kokkulepped ning varuosade tarneajad ja hinnad. Siin on palju võimalusi.

Õnneks meil siin valikuid leidub ja info liigub ka piisavalt kui oskad õigest kohast küsida.

Samas on ju alati huvitav kui keegi mingi ulmemasina kuskilt mujalt kohale toob, mida kohapealt ei saa isegi tellida.

Ideaalis peaks enne lendama õppima (s.t. rendivarustusega) ja alles siis hakkama detailsemaid otsuseid langetama kui omal mingid kindlad eelistused on kujunenud.

Tiibade koha pealt peab eriti arvestama, et teadmised tulevad visalt ja iga müüja kiidab kindlalt oma.

Minagi julgen väita, et alusta millega tahad aga lõpuks lendad ikka reflexiga.

_________________
Elu on seiklus!

Pako


Üles
 Profiil  
 
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Laupäev Dets 05, 2009 4:55 pm 
Eemal

Liitunud: Kolmapäev Dets 02, 2009 8:45 pm
Postitusi: 16
Arvestasin jah et tegeleda võiks kokku ehk 40 tundi suve jooksul ja seda mootoriga . Lennata sellest ehk 10 tundi oleks tõenäoline. Meil ju suved on nagu nad on . Sellise koormuse juures tundub uue varju ostmine laristamisena . Eriti esimese komplekti ostmine. Olen vaadanud silma jäänud pakkumisi ja selles suhtes tundub eestis valik olevat suhteliselt kasin. Samas muidugi on omanikud ja tiibade ajalugu teada.


Üles
 Profiil  
 
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Laupäev Dets 05, 2009 6:12 pm 
Eemal

Liitunud: Reede Aug 24, 2007 11:18 pm
Postitusi: 49
Asukoht: Viktor Usanov, +37255975367, Keila
Kui kasutatud valida siin muidugi kõik teispidi. Euroopas on palju parem valik ja sel aastaajal saab osta päris odavalt! Alates veebruarist hinnad tõusevad sest hooaeg algab seal palju varem kui meil.

Kui tahate ma võin aidata valida midagi kasutatud Saksamaalt/Austriast. On head tuttavad seal :D .

_________________
http://www.paragliding.ee/forum


Üles
 Profiil  
 
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Pühapäev Dets 06, 2009 10:30 am 
Eemal

Liitunud: Pühapäev Sept 09, 2007 6:15 pm
Postitusi: 271
Asukoht: Sven Solovjov / Pärnu
valter kirjutas:
Arvestasin jah et tegeleda võiks kokku ehk 40 tundi suve jooksul ja seda mootoriga . Lennata sellest ehk 10 tundi oleks tõenäoline. Meil ju suved on nagu nad on . Sellise koormuse juures tundub uue varju ostmine laristamisena . Eriti esimese komplekti ostmine. Olen vaadanud silma jäänud pakkumisi ja selles suhtes tundub eestis valik olevat suhteliselt kasin. Samas muidugi on omanikud ja tiibade ajalugu teada.



Pole meie suvel häda midagi.Kui väga tahta siis saab lennata piisavalt(rõhk on sõnal väga :D )Põhjuse miks mitte lennata leiab alati. Olulisem on see kas on võimalik igal hetkel minna kui lennukas on.
Kui mina lendama hakkasin olid enamus lennud algul 2 tundi nüüd olenevad lennu pikkused situatsioonist ja seltskonnast.Niiet see 40 tundi ei ole küll mingi utoopia.
Kui rääkida laristamisest siis kindlasti on odavamaid hobisid kui lendamine.
Saan aru ,et alles mõtled lendama hakata.Siis soovitan soojalt ,käi läbi kursused siis äkki tekib ka arusaam mida sa soovid,kas lihtsalt õhus hõljuda või midagi enamat. Ja mis kõige tähtsam tekivad kontaktid sest adekvaatset infot saad sa lihtsatelt lendajatelt mitte diileritelt.


Üles
 Profiil  
 
Näita postitusi eelmisest:  Sorteeri  
Tee uus teema Vasta teemale  [ 8 postitust ] 

Kõik kellaajad on UTC + 2 tundi


Kes on foorumil

Kasutajad foorumit lugemas: Registreeritud kasutajaid pole ja 36 külalist


Sa ei saa teha uusi teemasid siin foorumis
Sa ei saa postitustele vastata siin foorumis
Sa ei saa muuta oma postitusi siin foorumis
Sa ei saa kustutada oma postitusi siin foorumis
Sa ei saa postitada siin foorumis manuseid

Otsi...:
Hüppa:  
cron
POWERED_BY
et 3.0.10