PROPELLER
http://www.propeller.ee/forum/

Black Hawk paramootor
http://www.propeller.ee/forum/viewtopic.php?f=3&t=536
1. leht 1-st

Autor:  allan [ Esmaspäev Jaan 04, 2010 12:31 pm ]
Teema pealkiri:  Black Hawk paramootor

Tere

Olles juba mõnda aega mõelnud motoparaplaani ostu peale on jõudnud kätte aeg asjatundjatelt ka natuke nõu küsida. Silma on jäänud 313cm3 MZ 34 mootoriga Black Hawk paramootor (tootjaks Paratoys). See tundub hinna ja kvaliteedi kohapealt sobiv olema . Komplektis on ka Paratoys II vari mis peaks olema vähe tuntuma Macpara Muse 2 koopia või isegi Macpara poolt Paratoysile valmistatud. On teis keegi selle paramootori kohta midagi halba kuulnud või on mõni muu põhjus miks ma ei peaks seda ostma?

Ette tänades
Allan

Autor:  Pako [ Teisipäev Jaan 12, 2010 10:14 pm ]
Teema pealkiri: 

Kõik uued masinad mida Eestis veel ei ole, on ju huvitavad ja kindlasti on igal aparaadil huvitavaid lahendusi.
Selle konkreetse masina puhul on teada, et puur on küll kerge, kuid väga nõrk. Kõigil piltidel, kus mõni kasutatud masin, on puur lopergune või kaheksas.
Ja mis juhtub kui sellele veel võimas mootor panna, kahtlane (oled vist raskema kategooria piloot).

Keegi võiks hoopis FlatTopi ära tuua - oleks mida uurida.

Paratoys on muidki varjusid kopeerinud (oli vist Speed Demon) aga see Muse ise on juba aegunud. Kuigi algajale kindlasti piisav, jääb lõppkiirusest ruttu väheks.

Autor:  ottmaaten20 [ Neljapäev Jaan 21, 2010 3:59 pm ]
Teema pealkiri: 

FlatTopi ja selle tootja-promoja suhtes on väga vastakaid arvamusi. USA foorumites käib "rõve kaklemine". Dell (FlatTopi) tegija on ka selline mees kes kõik välja plämatab ja sõnu tagasi ei hoia.

FlatTopi kohta võite lugeda ka siit:
http://footflyer.com/Equipment/Paramotors/flattop_200/index.htm

Autor:  Pako [ Neljapäev Jaan 21, 2010 7:01 pm ]
Teema pealkiri: 

See on jah juba üle maailma teada probleeminimene, aga seda põnevam oleks ise veenduda, millega tegu.

Ma olen ise ka tema foorumisse postitanud ja kõik vähegi kriitilisemad arvamused võtab ta maha veel enne kui need üles jõuavad.
Samas ta ise tegelikult teadmistega just ei hiilga ja kohati räägib päris rumalat juttu. Tehnikaga ka iseseisvalt hakkama ei saa, näit üritas Simonini EVO-t saada toimima vana Mini 2 sumbutiga aga see oli mõttetu üritus ja nüüd on tal kogu EVO-ga vaikus.

See nende kevlar võrk võib ju tugev olla aga tuuletakistus on täiesti mõttetult suur, see on kaugelt näha. Puuri flat osa on täielik nonsenss. Propellerite nurkadest ja ülekannetest suurt ei jaga, Helix oli temaga päris hädas, jne., jne..
Nõrku kohti on kuhjaga aga kindlasti ka häid aretusi. Ta kasutab vist ka seda uut nano akut. Mootori patjade aretus peaks olema päris lollikindel.

Eriti suur kiidulaul käib tema arendatud ulmeliste kiiruste üle, mida tegelikult pole iialgi korrektselt mõõdetud ega võrreldud ning mis on reeglina saavutatud alamõõduliste tiibadega.
Allatuult saab absoluutse kiiruse ju lihtsalt üles, minul näiteks on personaalne rekord 114 km/h aga seee on tähtsusetu. Tähtis näitaja on ikka maksimaalne suhteline kiirus ja seda saab mõõta vaid samades tingimustes edasi-tagasi täpselt samal marsruudil keskmist mõõtes või teistega kõrvuti lennul võrreldes.

1. leht 1-st Kõik kellaajad on UTC + 2 tundi
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
http://www.phpbb.com/