PROPELLER
http://www.propeller.ee/forum/

võõralt heinamaalt startimine
http://www.propeller.ee/forum/viewtopic.php?f=5&t=770
1. leht 1-st

Autor:  allarmiin [ Pühapäev Aug 25, 2013 3:33 pm ]
Teema pealkiri:  võõralt heinamaalt startimine

Küsimus: kas iga sobivat heinamaad võib kasutada stardipaigana? Juhul kui pole otseselt maavaldajaga kokku leppinud ja tekib probleeme?

Autor:  Jants [ Pühapäev Aug 25, 2013 5:17 pm ]
Teema pealkiri:  Re: võõralt heinamaalt startimine

Ei ole üldiselt suurematest jamadest kuulnud.
Arvan, et seda ei peaks väga pelgama.
Viisakas on võimalusel lähimast majapidamisest uurida. Üldiselt ei keelata, tullakse veel uurima ja uudistama ka.
Viisakas oleks siis mitte kauaks pererahva maja kohale tiirutama jääda - lärmi pärast.
Mitmeid kordi olen maandunud kusagile põlluserva tankimiseks (kui kanister kaasas). Vahel on kohalikud uurima tulnud, aga riielda pole siiani saanud. Olen seletanud siis, et korraks maas vaid ja lähen kohe minema ja nii edasi.
Autosi oleme ka jätnud põlluservadesse vahel terveks päevaks, tuulelipud ka püsti. Siiani on kõik alles ja rikkumata.
Siiski paar aastat tagasi oli Saaremaa endurol kellelgi tegemist heinamaa omanikuga. Lehmad olid ka vist rünnanud. Aga kuna ise kohal ei olnud, siis rohkem sellest ei räägi. Ehk peategelane kirjutab, kui soovib mälestusi jagada.
Jaanus

Autor:  ottmaaten20 [ Kolmapäev Sept 11, 2013 3:40 pm ]
Teema pealkiri:  Re: võõralt heinamaalt startimine

Saaremaa Endurol ühe vahemaandumise ajal võõrale karjamaale tulid lehmad õige tormakalt mind uudistama. Tekkis juba väike kõhedus, et teevad mulle "kambaka"

Otsi lendamiseks vähemalt 2-3 lendamiseks sobilikku põldu. Käi ühel põllul maksimaalselt 2 korda järjest, seejärel vaheta põldu. Sellega väldid kõvasti probleeme. Inimesed muutuvad mootorimüra suhtes väga ruttu ülitundlikuks ning kui seda mitte püüda vältida, siis konfliktid on kiired tulema. Konfliktid omakorda viivad kaebusteni (kohalikku omavalitsusse, Lennuametisse) ja seejärel on reguleerijad platsis ning see tekitab pahandusi kõigile motovarju pilootidele Eestis.

Ms Lasnamäe ja Pärnu mürprobleaemid jõudsid sel aastal ka Lennuametisse ning sealse inspektori sõnul on Majandus- ja Kommunikatsiooniministeerium alustamas sel sügisel meie spordiala "reguleerimist". Meie ainus võimalus on tõestada neile, et oleme vastutustundlikud ja et meie organisatsioon suudab ise organisatsioonisiseselt reageerida ja probleemid lahendada. Kui me seda ei suuda, siis varem või hiljem "karvased käed" meid pigistama hakkavad. Arvan, et eelkõige satub löögi alla asustatud punktide ümber/kohal lendamine

1. leht 1-st Kõik kellaajad on UTC + 2 tundi
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
http://www.phpbb.com/