PROPELLER
http://www.propeller.ee/forum/

Tahkuranna-Halinga-Ääsmäe 135 km.
http://www.propeller.ee/forum/viewtopic.php?f=6&t=19
1. leht 1-st

Autor:  peep [ Teisipäev Sept 18, 2007 9:04 pm ]
Teema pealkiri:  Tahkuranna-Halinga-Ääsmäe 135 km.

Selle lennu Pühendasime Eesti Vabariigi esimesele presidendile Konstantin Pätsile. Startides tema sünnikodust laupäeval 08.09.07.a. Tahkurannast Ääsmäele. Üritusest võtti osa 4 pilooti Heikki, Tõnu, Rein ja Peep.
Hommikul korjas Tõnu meid kõiki peale ja Ääsmel sättisime oma kamad nii, et mahuks kõik ilusasti ühte autosse ära.
Tahkuranda jõudsime umbes kella 15.00 paiku, ühelt lahkelt maaomanikult luba küsides, startisime tema valdustelt mereäärest.
Startisin ja kõrgust võttes tundsin mootoris vibratsiooni, isegi sellist mis häiris normaalset nägemist st. et pilt oli udune. Meenus kurb tõsiasi, et olin võtnud riiulist propelleri ja tasakaalustamatta selle külge kruvinud. No mis teha, oleks siis olnud niisama kodupõllul, kuid ees oli pikk lend.. Siisiki piisavalt kõrgust kogudes, gaasi järgi andes ja horisontaalselt lennates tundsin, et asi pole nii hull ning otsustasin ikkagi edasi lennata.
Lendasime siis Tahkurannast pikki rannikut Pärnu rannahoone juurde, tiirutasime seal veits madalalt, siis üle jõe, üle Pärnu lennuvälja (olime eelnevalt teavitanud Pärnu lennuvälja läbi lennujuhtide meie ülelennust) ja maandusime Halingal. Aega kulus selleks Actioniga lennates minul 1h ja 10 min. Bensiini kulu oli umbes 6 l.
Pärast mind maandus Heikki, Tõnu ja viimasena vanameister Rein, kes oli ilmselt ringi hulkunud..
Halingal sõime-jõime ja muljetasime, ning tankisime (söögikoha personal oli väga pöördes ja lubasid maja eest kõik puud maha võtta et me järgmine kord maanduksime neile ukse alla)
Uuesti startinud ja veits kohalikele oma manööverdamis oskusi demonstreerinud, võtsime suuna Ääsmäe poole. Maandusin Ääsmäel Propelleri pesa vastas üle tee põllul, pärast mind saabus Rein ja siis Heikki, ning viimasena Tõnu kes maandus enam vähem korstna kõrvale.. Lennuaeg minul oli Actioniga 1h 20 min, kütuse kulu umbes 8,5 l.
Tõnuga pärast tegime minupool grilli, meenutasime lendu ja õlu maitses imehästi...

1. leht 1-st Kõik kellaajad on UTC + 2 tundi
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
http://www.phpbb.com/