PROPELLER
http://www.propeller.ee/forum/

Üle mere
http://www.propeller.ee/forum/viewtopic.php?f=6&t=583
1. leht 1-st

Autor:  vares [ Esmaspäev Jaan 03, 2011 3:31 pm ]
Teema pealkiri:  Üle mere

Võibolla teema isegi ei lähe pikkade lendude alla, aga et pisut foorumit elavdada siis otsustasin ikkagi ära täheldada.
Nii, sai siis eile tehtud esimene matk üle mere. Käisime Matiga kaemas mis Abrukal ja Vahase saarel ka tehakse. Meri oli küll tervenisti jäätunud aga üle mere ikkagi :). Aga tegelikult on väga kift üle laia valge lageda hõljuda ja rebaseid (mitte ruhnu aga abruka rebaseid) taga ajada.
Viimased päevad on on olnud super ilmad ja juhtub suvelgi harva et viis päeva jutti lendamas saad käia, vähemalt siin, saarel.

vares

Autor:  Jants [ Teisipäev Jaan 04, 2011 6:23 am ]
Teema pealkiri: 

Tere!
Teeb kadedaks!
Aga äkki paljastad ka kui pikalt lend kestis ja kuidas külmale vastu panite?
Jaanus

Autor:  vares [ Teisipäev Jaan 04, 2011 2:22 pm ]
Teema pealkiri: 

kokku tuli lennuaega miski 1,5h aga õnneks oli ilm soe, -4 -5. Eelmistel päevadel juhtusin -11 üles siis üle veerand tunni ei tahtnud olla.
Üldiselt pole külmaga hullu midagi, paksud suusariided seljas, mask peas ja suusaprillid ees.

Krt aga mingi kamm peab ka ikka asjaga kaasas käima. Soojendasin mootorit, jätsin seisma et kola selga ajada ja kui uuesti tahtsin käima panna siis mitte piuksugi. Õnneks küünlatoide oli peal ja saime käima löödud aga pean nüüd uurima mis selle starteriga hakkas. Vooluvõrgus on jubinad kõik korras, järelikult jamab kas pealüliti või lüliti mis käes on.

vares

Autor:  Jants [ Teisipäev Jaan 04, 2011 7:01 pm ]
Teema pealkiri: 

Mul juhtus korra selline lugu, et mingi kiirliitmiku kohalt oli juhe pooleks vibreerinud. Ühenduskoht oli teibi all - otseselt juhe ära ei kukkunud, kuid ühendust ka ei andnud. Loomulikult oli vaja starterit anda õhus, kuid mitte ühtegi piuksu ei tulnud. Õnneks oli kõrgust ja liuglesin maandumisplatsile.
Nii et kontrolli ka starteri juhtmed üle , eriti kohad, kus on ühendused.

Autor:  vares [ Kolmapäev Jaan 05, 2011 10:28 am ]
Teema pealkiri: 

Jah, mul on kas seda juhtunud, et juhe katki vibreerib ja olen selle pärast ka poolenisti võssa pidanud maanduma. Aga praegu on juba kindel, et lüliti on mäda ja tuleb ära vahetada.

Autor:  vares [ Reede Jaan 07, 2011 1:16 pm ]
Teema pealkiri: 

mnjah, arvasin, et lüliti aga ei. Siiski vahetasin lüliti uue vastu, kuna see oli ka enne jamanud. Aga lahti oli hoopis jootest aku ots. Ikka ja jälle juhtmed!!

Autor:  janek [ Reede Jaan 07, 2011 2:44 pm ]
Teema pealkiri: 

Jants kirjutas:
Mul juhtus korra selline lugu, et mingi kiirliitmiku kohalt oli juhe pooleks vibreerinud. Ühenduskoht oli teibi all - otseselt juhe ära ei kukkunud, kuid ühendust ka ei andnud.......

Just-just. Meil siis Jõhvi kandis oli ühel mehel sarnane asi - kord oli; siis jälle polnud. Otsis ka päris pikalt :x :lol:

Autor:  peep [ Laupäev Jaan 08, 2011 6:45 pm ]
Teema pealkiri: 

mida vähem juhtmeid ja joodetud otsi, seda lihtsam elu.

Autor:  Pako [ Reede Jaan 14, 2011 12:14 am ]
Teema pealkiri: 

Jootmine on jah probleemne sest murdumine toimub siis kohe joote tagant.

Paljud lülitid, kontaktid ja liited lagunevad lihtsalt vibraga. Sellepärast kinnitan kõik võmaliku raamile, mitte mootori külge, viimasel ajal isegi süütepooli. See toimib eriti hästi kui kasutada pehmeid mootori patju, jäigad siirdavad kogu vibra edasi.

Autor:  vares [ Laupäev Jaan 15, 2011 1:38 pm ]
Teema pealkiri: 

kusjuures, peale seda kui Otepääl käisime ja Paap minu elektrivärgile tähelepanu juhtis (mul olid mootori küljes asjad) hakkasin mõtlema, kuidas seda lanedada. ja tegelikult tulin selle sama asja peale mis paap ka nüüd mainis, et panin süütepooli ja teiste jubinate alla mootoripadjad, ainult et siis oluliselt väiksemad. Praegu istuvad küll pehmelt nagu ema süles.

üllatav oli minul see, et seekord ei olnud ära murdunud juhe vaid üks pool oli selgelt külmjoode mis järgi andis ja teine pool oli lihtsalt koos klemmiga ära murdunud. Kusjuures aku otsad millest jutt, ei puutu mingil moel raamiga kokku. Eks vist iga asi vananeb ja tuleb lihtsalt aegajalt üle vaadata kõik.

1. leht 1-st Kõik kellaajad on UTC + 2 tundi
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
http://www.phpbb.com/