PROPELLER

Motovarjurite foorum
Tänane kuupäev Reede Mär 29, 2024 12:40 am

Kõik kellaajad on UTC + 2 tundi




Tee uus teema Vasta teemale  [ 8 postitust ] 
Autor Sõnum
 Teema pealkiri: KIHNU
PostitusPostitatud: Kolmapäev Juul 04, 2012 9:09 am 
Eemal

Liitunud: Reede Aug 22, 2008 7:35 am
Postitusi: 208
Asukoht: Pärnu, ruhnu Tel.5208990
Nüüd on kõik võistlused peetud ja ees ootab pikk lennukas suvi.
Oleme igal suvel tiiru Kihnus käinud ja plaanime sellel nädalavahetusel 07.07.2012 jälle Kihnu lennata kui ilma ilus.
Kes on huvitatud ühislennust võtke ühendust.
Seal toimuvad samal ajal merepäevad ja langevarjurid peaks ka kohal olema.
TEL;5208990

_________________
Andrus


Üles
 Profiil  
 
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Neljapäev Juul 05, 2012 5:17 pm 
Eemal
Kasutaja avatar

Liitunud: Pühapäev Aug 08, 2010 5:52 pm
Postitusi: 211
Asukoht: Pärnu
Ilm tundub lennuks soodne tulevat. Valdavalt kagutuul, ehk küljelt 2-4m/s.
Kaugemalt suvel Pärnusse lendama tulijad peaksid lisaks ilmale arvestama veel ühe suvise kohaliku eripäraga - õhtuti ja eriti nädalavahetustel on palju vabaõhuüritusi, mille võib kergesti mootorimürinaga tuksi keerata.
Seega enne kui linna ja ranna kohale tiirutama minna tasub uurida kultuurikalendrit
http://kultuur.parnu.ee/paeeva-kuva/?tx ... entcal_pi2[listDate]=1341608400.
Näiteks eeloleval laup toimub kummarduse Valgrele.
http://ammende.ee/sundmused/20.00-raimo ... e-festival

Lendamisteni
Jaanus

_________________
Tean, miks linnud laulavad!


Üles
 Profiil  
 
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Pühapäev Juul 08, 2012 8:46 am 
Eemal

Liitunud: Pühapäev Sept 09, 2007 6:15 pm
Postitusi: 271
Asukoht: Sven Solovjov / Pärnu
Ekspeditsioon kihnu on sooritatud.Kes tuli see tuli kes lubas, aga ei tulnud jäi lihtsalt ühest huvitavast seiklusest ilma. Miski siin elus ei ole üksluine ja lihtne, nii ka seekordne kihnus käik.Aga eks asjaosaline Jaanus pajatab ise oma seiklusest.


Üles
 Profiil  
 
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Pühapäev Juul 08, 2012 11:04 am 
Eemal

Liitunud: Reede Aug 22, 2008 7:35 am
Postitusi: 208
Asukoht: Pärnu, ruhnu Tel.5208990
Ilm oli laupäeva hommikul küll pisut tuuline aga kella kahe paiku otsustasime stardiplatsil kokku saada ja lendu minna , et siis Liusse jõudes otsustada kas Kihnu minna või mitte.
Pärnust kuni Valgerannani oli tuul tagant ja kiirus 70 ringis sealt edasi tuli külgtuul või pigem natuke vastu ja kiirus kukkus kohe 20 km tunnis. Kui olime tunni lendanud olime jõudnud umbes Lao kohale 1000 m kõrgusele. Seal üleval oli tuul ilmselt veelgi tugevam sest kinniste trimmidega oli kiirus ainult 15 km tunnis. Manialt võtsime suuna Kakra säärele ja siis piki säärt Kihnu.
Suurim kiirus mis õnnestus enne Kihnut saada oli 40 km tunnis kui axel põhja sai vajutatud.
Lennuaeg oli 1,5 tundi ja kütust kulus u 11-12 L Kui olime oma 5L kaasavõetud kütusekanistrid paaki tühjaks teinus oli meil kõigil umbes 8-9L kütust tagasilennuks mis samade ilmastikutingimust korral oleks kindlasti enne Pärnut otsa saanud.
Kihnus külastasime Kurase baari kus kohaliku mehe laulu saatel sõime ära ühe maitsva prae ja kooa tuulehaugi ja paari õllega jalutasime sadamasse.
Kuna Ruhnu poolt tuli äikese pilv ja tuul tõusis 12m/s siis veetsime sadamas natuke aega enne kui lennuväljale läksime.
Startides oli tuul juba vaiksemaks jäänud ja start õnnestus hästi (va. Jaanus)
kellel ei õnnestunud startida aga eks ta kirjutab oma seiklustest ise.
Kuna tuul oli natuke pööranud siis tagasilennu kiirus oli tunduvalt suurem ja koos Kihnu kohal kõrguse kogumisega olime 40 min. Pärnus tagasi. Tagasilennu kiirus oli 90 ja 65 km vahel.
Oli üks järjekordne ilus ja igati kordaläinud lennupäev.

_________________
Andrus


Üles
 Profiil  
 
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Pühapäev Juul 08, 2012 8:23 pm 
Eemal
Kasutaja avatar

Liitunud: Pühapäev Aug 08, 2010 5:52 pm
Postitusi: 211
Asukoht: Pärnu
Ei noh mis nüüd mina - täitsa tavaline lennumatk. Peaaegu.
Kui välja arvata, et Kihnust startimisel kargasin liiga optimistlikult vara istmesse, vajusin raamiga vastu maad ja propa + paak sodid.
Sveni poeg sõpradega olid lahkelt nõus mind kogu kamaga sadamasse viskama, kust viimane praam oli muidugi ammu lahkunud.
Tegin kiirküsitluse sadamakail jahtide- kaatrite seas ja leidsingi mõistva ja kaastundliku seltskonna, kes olid plaani võtnud peagi Pärnu poole sõitma hakata ja olid nõus mindgi pardale võtma.
Kuulasime siis Kihnu Virve esinemise ära, sidusime minu mootori kuidagi kaatri pära külge, 12 inimest pardale ja peale 22.00 hakkasimegi sõitma. Kaater ei olnud kuigi kiireks sõiduks loodud, kuid sõit läks kenasti vaatamata streikivale GPS-le, kuni Sorgu ja Manija vahel madalikul ainsale võimalikule kivile kolatasime, propa ära lõhkusime ja lisaks ei käivitunud enam mootor. Kell oli üle 23.00, ilm rahulik, kuid silmapiiril mitmeid ähvardavaid äikesepilvi küllaga. Kutsusime abi - varsti tuligi piirivalve kaater, mis juhuslikult oli Kihnu sadamas ja see võttis reisijad pardale , kaatri sleppi ja tuksutas tühikäigul Pärnusse. Muulide vahel jäeti kaater reidile, rahvas, mina sealhulgas , toodi linna sadamasse. Käisin taksoga ja tõin auto Vana Pärnust ära kuni kaater väiksema paadiga kohale lohistati. Laadisime oma kraami siis kaatri pealt autodess ja koju. Kell 4.25 olin juba linade vahel.
Kihnus käidud nagu sipsti! :D
Lihtsalt allatuult 40minutiga Kihnust Pärnu lennata pole mingi asi - aga retkel 2 propat lõhkuda ja ümberistumisega laevareisil osaleda - seda juba iga päev ei juhtu
:wink:
Siinkohal tahan tänada kõiki kes minu meeldejääva retke ladusaks kulgemiseks kaasa aitasid:
Kõigepealt Sven - kes sularaha ettenägematuteks kuludeks laenas.
Sveni poega sõpradega, kes Kihnus transateenust osutasid,
Kaatriseltskonda ja muidugi
Eesti Piirivalvet - see oli tõesti professionaalselt osutatud abi merehädalistele.
Lisaks veel etteruttavalt Andrust, kes mu paagi remontida võttis.

Järgmisel korral siiski püüan igavalt lennates tagasi jõuda.

Kutsun edaspidi kõiki juba traditsiooniks kujuneval igasuvisel Kihnu vallutamisel osalema, sest seiklusi jätkub igal aastal.
PS! Mul nüüd kolm pintsliks lõhutud propajäänust kuuri seinal reas - kas võiks mind nüüd juba õpilase staatusest algajaks piloodiks tõsta? :roll:

Lendamisteni
Jaanus

_________________
Tean, miks linnud laulavad!


Üles
 Profiil  
 
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Esmaspäev Juul 09, 2012 8:12 am 
Eemal

Liitunud: Reede Aug 22, 2008 7:35 am
Postitusi: 208
Asukoht: Pärnu, ruhnu Tel.5208990
Ma arvan, et oled selle ära teeninud.
Ega ma ise eriti parem ole , sain kolmanda propa alles selle aasta mais seinale panna! :lol:

_________________
Andrus


Üles
 Profiil  
 
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Esmaspäev Juul 09, 2012 3:21 pm 
Eemal

Liitunud: Pühapäev Sept 09, 2007 6:15 pm
Postitusi: 271
Asukoht: Sven Solovjov / Pärnu
No ma peaks siis juba pensile saama.Sai möödunud talvel mitu ahjutäit nende räbalatega kütta. :roll: (tahmavad saadanad ja klaasriie ei taha ära põleda).Muidu väärt küttematerjal,lihtsalt kulukaks läheb.


Üles
 Profiil  
 
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Teisipäev Juul 10, 2012 8:23 am 
Eemal

Liitunud: Esmaspäev Juun 30, 2008 11:41 am
Postitusi: 69
Asukoht: Rõuge, Võrumaa
http://www.postimees.ee/901812/piirival ... rehadalist

Diskreetselt on jäetud märkimata, et üks 12-st reisijast oli "mootoririkkega" parapiloot :roll:


Üles
 Profiil  
 
Näita postitusi eelmisest:  Sorteeri  
Tee uus teema Vasta teemale  [ 8 postitust ] 

Kõik kellaajad on UTC + 2 tundi


Kes on foorumil

Kasutajad foorumit lugemas: Registreeritud kasutajaid pole ja 7 külalist


Sa ei saa teha uusi teemasid siin foorumis
Sa ei saa postitustele vastata siin foorumis
Sa ei saa muuta oma postitusi siin foorumis
Sa ei saa kustutada oma postitusi siin foorumis
Sa ei saa postitada siin foorumis manuseid

Otsi...:
Hüppa:  
cron
POWERED_BY
et 3.0.10