Kas motovarjuga lendamine on ohtlik?

Kindlasti on see õhusportidest üks ohutumaid. Kasutatakse heade lennuomadustega tiiblangevarju, mis mootori seiskumise korral toimib tõelise langevarjuna, laskudes aeglaselt ning võimaldades pehmet jalgadele maandumist.
Kui aga startimisel vari ei avane korralikult, siis on õhkutõusmine võimatu. Motovari on õhusõiduk, mis lendab tänu tiibvarjule. Viimane on välja mõeldud lendamiseks mägede keerukates ja tormakates tingimustes. Koos mootoriga kasutatakse teda aga seda rahulikes, ühtlastes tingimustes. See lisab veel omakorda ohutust. Mootorvarjuga lendamine on lihtsalt õpitav õhuspordiala.

Kas eelnev mingi muu õhuspordiala kogemus kiirendab õpiaega?

Loomulikult. See puudutab eelkõige inimesi, kes on eelnevalt tiibvarjuga lennanud. Ka teistel lendamisega tegelenutel on kergem, kuna nad ei pea enam õppima reflekse, mis on seotud 3-da dimensiooni tunnetamisega. Siiski, tiibvari koos mootoriga on eriline lennuriist ja tema kästitsemise õppimine jääb kõigile kohustuslikuks.

Kas on võimalik lennata kahekesi?

Jah, aga see nõuab erilist treeningut, kuna korraga on vaja kontrollida suurt tiibvarju, mootorit ja kahe inimese jooksmist. On ka olemas võimalus startida kolmerattalise käruga ehk "traigiga". Sel puhul on start lihtsam, kuid seab suuremad nõudmised stardiala kvaliteedile, mootori võimsusele ning tiibvarjule.

Propeller OÜ

Email: ott@propeller.ee
Tel: +37256234216