Kui pikk on mootori eluiga?

Viimase paari aasta jooksul on turule ilmunud uued spetsiaalselt motovarjudele mõeldud mootorid. Nende mootorite ressurss on tootja poolt antuna vähemalt 500 töötundi. Mis puudutab teisi paramootori osi, siis ei ole ka nendele ette nähtud spetsiaalset hooldust, tingimusel, et masinat hoitakse nõuetekohaselt. Märkusena võib öelda, et "väga kõva" lendaja lendab aastas umbes 80-100 lennutundi.

Kui palju see kõik kaalub?

Kerged mootorikomplektid kaaluvad 23-25 kg. Võimsamad mootorid umbes 27 - 32 kg. Lisada tuleks ka ca 800 g iga kaasavõetud bensiiniliitri kohta.
    
Mis tüüpi tiibvarju tuleks kasutada koos mootoriga?

Tavaliselt kõik "standard" kategooriasse kuuluvad tiibvarjud sobivad mootoriga lendamiseks. Meie poolt pakutavad tiibvarjud ei oma mingeid vastunäidustusi mootoriga lendamiseks. On ka spetsiaalseid ainult mootorlennuks mõeldud tiibvarje

Mis tüüpi bensiini kasutada?

Kõik bensiinid oktaanarvuga 95 või suurem on sobivad.Tingimata tuleb kasutada 2 –taktilistele mootoritele mõeldud õli, soovitatavalt sünteetilist 3-4%-se seguna mootori sissetöötamise perioodil ja 2%-se seguna normaalsel kasutamisel. Mootorid ei nõua muidu praktiliselt mingisugust hooldust.

Mis hooldust vajavad tiibvari ja mootorikomplekt ?

Tiibvarju hooldus on praktiliselt olematu. Aeg-ajalt tuleb kontrollida troppide (nööride) korrasolekut, ja üldreeglina vältida otsest päikesekiirgust väljaspool lendamist ning halbu hoidmistingimusi. Tavaliselt lastakse tiibvari iga 1-2 aasta tagant üle kontrollida. Mis mootorisse puutub, siis need paistavad silma erakordse vastupidavusega ning hooldus sisaldab endas ainult elementaarseid operatsioone, nagu süüteküünla vahetus iga 50 tunni tagant või karburaatori puhastamine. Samal ajal on soovitav või lausa kohustuslik enne igat lendu kontrollida aparaadi kõiki mehhaanilisi elemente

Propeller OÜ

Email: ott@propeller.ee
Tel: +37256234216