PROPELLER

Motovarjurite foorum
Tänane kuupäev Reede Mär 29, 2024 9:43 am

Kõik kellaajad on UTC + 2 tundi




Tee uus teema Vasta teemale  [ 4 postitust ] 
Autor Sõnum
PostitusPostitatud: Neljapäev Mär 04, 2010 6:47 pm 
Eemal

Liitunud: Neljapäev Sept 04, 2008 9:27 am
Postitusi: 18
Asukoht: Kagu-Eesti
Huvitav tööots, mis vajab erilisi inimesi.
2010. aasta 17. aprilli varahommikul saab stardi üks kauneim ja karmim aerutamismaraton Euroopas.
Vajame üldplaane, jne. kaadreid filmituna nii kõrgustes kui ka madal-lennult ja seda kõike teie kompetentsi ja oskusi arvestades.
Selline väljakutse siis - Kas keegi teist oleks lennu ajal võimeline ise filmima, või veel parem, et töö saaks kvaliteetsem,
koguni tandemlennus kaameramehe pardale võtma (kaamera on kallis, elu aga veel armsam?! - Andke endast teada.
Nii siis Härrased Piloodid - Kel oleks vaba aega, võimalusi ja tahet 2010. aastal 17. aprillil teha väikene, tsirka tunnine lend põneva ürituse raames,
saatke oma küsimused ja ootused minu @ posti. Kindlasti saame kokkuleppele.
Üritus ise: http://www.ekstreempark.ee/
NB: See pole aprilli nali.
Soovides teile turvalisi lende!
Villu.


Üles
 Profiil  
 
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Pühapäev Mär 07, 2010 10:08 am 
Eemal

Liitunud: Reede Aug 31, 2007 2:47 pm
Postitusi: 496
Asukoht: Ristna / Otepää / Tallinn
Tundub päris põnev üritus.
Siiski soovitan loobuda ideest, et kegi võiks kaamerameest lennutada. Tandemiga on ka ilma lisadeta kõvasti tegemist ja tingimused turvaliseks lennuks on väga konservatiivsed. S.t. et igasugused lähivõtted vee kohal ei tule kõnesse kui piloodil veidigi mõistust peas.
Isegi soololennul pole selline varahommikune lend lihtne. Temperatuur, võimalik tuul, vihm, udu või muu õhuniiskus, komplitseritud stardi ja ettearvamatud maandumistingimused.
Olete ajastanud ju selle ürituse just suurvee ajale, s.t. et vesi on üle kallaste ja vee kohal on riskid kõik eriti kõrged. Ohtusid võimendab kiire vool ja kärestikud, mida peetakse tiibvarjule üheks kõige ohtlikumaks kombinatsiooniks sunnitud maandumisel. Huvitavateks videovõteteks peaks aga kindlasti madallendu tegema ja võistlejaid kaameraga saatma.
Lisaks on kallastel ja põlluservades sel aastal kindlasti veel sulamata lumi. Mis hakkab toimuma sellistes oludes termikaga kui päike kõrgemale tõuseb?
Samas on teatud tingimustel see kõik tehtav kuigi mitte garanteeritult.
Mul endal on sellisteks pildi/videovõteteks kõik vajalik olemas ja ka kogemust piisavalt. Olen sel ajal veel kindlasti Otepääl ja kui vähegi ilm võimaldab, saaks kuidagi kasulik olla.
Päevasel ajal võiks ju huvilisi rohkemgi leiduda ja saaks kena kevadise õhudessandi korraldada. Enne aga peaks küsima kui paljudel on Agama või muu vastav turvavaustus olemas?

Helista 50 51015 kui detailsemalt tahad asja arutada.

_________________
Elu on seiklus!

Pako


Üles
 Profiil  
 
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Pühapäev Mär 07, 2010 11:19 am 
Eemal

Liitunud: Esmaspäev Juun 30, 2008 11:41 am
Postitusi: 69
Asukoht: Rõuge, Võrumaa
Mina olen Võhandu maratoni kahel korral kanuuga läbi sõitnud. Et eelmisel aastal sai tulemus väga hea (11 tundi ja 31 minutit) siis otsustasin sel aastal mitte osaleda võistlejana. Teisalt olen isegi mõelnud paravarustuse värske omanikuna mingit juppi maratonist kaasa lennata kui ilm ja oskused lubavad. Samas on selgelt vajaka kogemusest. Kui ilmast rääkida siis nt eelmise aasta maraton pakkus kõike, mis taevast tulla võib - lund, vihma, teravat rahet, natuke päikest ja tugevat tuult. Lumi võib veel maas olla, eriti varjulistes põlluservades aga kuna Võhandu on suhteliselt sügava sängiga siis üleujutatud alasid on vähe, peamiselt trassi alguses Tamula ümber ja suuremate paisude ees enne Leevakut ja Räpinat.
Ma kujutan ette, et kui ilm vähegi lubab siis ei oleks probleem valida välja üks piirkond, kus lendamine kõige turvalisem ja mis ajaliselt võistluse kuluga kokku sobib. Näiteks kella 10-12 paiku läbivad paatkonnad veel suhteliselt tiheda massina ala kus jõgi lookleb mitme km vältel niitude vahel, samas on jõgi konkreetselt kallaste vahel ja kohe kaldast algavad tugeva põhjaga põllud ja niidud kus häda korral maanduda saab. Kui sel ajal juba potentsiaalne termika segamas on siis õhtul kell 6-7 on sarnased lagedad olud peale Räpinat.


Üles
 Profiil  
 
 Teema pealkiri: Väga hea
PostitusPostitatud: Kolmapäev Mär 10, 2010 1:19 pm 
Eemal

Liitunud: Neljapäev Sept 04, 2008 9:27 am
Postitusi: 18
Asukoht: Kagu-Eesti
Rõõm näha, et sellised inimesed, heade mõtete ja visioonidega on valmis üritusele kaasa aitama.
Täna on meil plaanis koosolek, kus peaksid veel mõned logistilised lüngad selgeks räägitud saama. Eks siis saab ka konkreetsemalt "Õhujõududega" läbirääkimisi pidada
Mida varem, seda parem.
Seniks aga tänades teid, soovin meile kõigile edu!
Villu.


Üles
 Profiil  
 
Näita postitusi eelmisest:  Sorteeri  
Tee uus teema Vasta teemale  [ 4 postitust ] 

Kõik kellaajad on UTC + 2 tundi


Kes on foorumil

Kasutajad foorumit lugemas: Registreeritud kasutajaid pole ja 16 külalist


Sa ei saa teha uusi teemasid siin foorumis
Sa ei saa postitustele vastata siin foorumis
Sa ei saa muuta oma postitusi siin foorumis
Sa ei saa kustutada oma postitusi siin foorumis
Sa ei saa postitada siin foorumis manuseid

Otsi...:
Hüppa:  
cron
POWERED_BY
et 3.0.10