PROPELLER

Motovarjurite foorum
Tänane kuupäev Reede Mär 29, 2024 12:08 am

Kõik kellaajad on UTC + 2 tundi




Tee uus teema Vasta teemale  [ 17 postitust ]  Mine lehele 1, 2  Järgmine
Autor Sõnum
 Teema pealkiri: Tartu Maraton
PostitusPostitatud: Pühapäev Veebr 20, 2011 4:26 pm 
Eemal

Liitunud: Reede Aug 31, 2007 2:47 pm
Postitusi: 496
Asukoht: Ristna / Otepää / Tallinn
Juubeliüritus sais vääriliselt tähistatud.
Olen pikalt passinud ja treeninud, nüüd on siis peaaegu et osaletud. Tehtud!

Tuul oli hommikul olematu, väga hea suuskadelt startida ja hea ka metsade vahel suusatada sõltumata kursist.

Võistluskogemusest on ka ikka kasu. Sain ajastatud nii et olin stardipaugu hetkel täpselt staadioni kohal ja stardiliini taga. Sealt oli hea kohe Auklandi ette lennata. Toetasin ikka suusad maha ka nagu peab - ikka suusataja ju.
Õhus tiirlesid veel kaks kopterit ja mingi väikelennuk pikeeris ka aga nendega olin juba eelnevalt kõik läbi arutanud ja keegi kedagi ei häirinud.

Õhutemperatuur oli muidugi karm.
Minu personaalne külmarekord sai löödud sest sellises pakases pole varem lennanud.
Kell 8 näitas -26 ja tõusis väga visalt. Stardi hetkeks oli - 20 kandis.

Riietus oli mul mitmekihiline ja pealmine kiht Coretex, mingit probleemi polnud ka kiivri ja prillidega, muidugi näomaskid olid lisaks. Topeltklaasidega mootorkelgu prillid, avad kinni teibitud ja koos lisamaskiga
Kõige hullem oli kätega. Kuigi panin Thermicu küttega kindad max asendisse ja õhukesed villased veel alla, külmusid sõrmed nagu polekski mingit kütet taga.
Olin sunnitud tegema peale 30 min suusalendu väikese pausi, et mitte sõrmedest ilma jääda.

Teise stardi tegin juba ligi 3 m/s tuules aga õhk oli soojem, mingi - 13, lausa suvi. Lisaks tekitasin omale ühest kapuutsist kätesoojendusmuhvi kõhu peale vöörihma külge. Sellest oli vägagi abi, sain mõlemad käed sinna tuulevarju kui vaja oli. Järgmine mudel tuleb kummagi käe randme külge ja on kasutatav ka pidurite hoidmisega samal ajal. Olen seda ammu planeerinud aga ei ole jõudnud veel lõpuni teostada. Gaasihooval muide on mul ka neopreenvahust isolatsioonikiht, muidu mõjub kiirelt gaasinäpule.

Jõudsin lühidistantsi starti Arulasse, siis Kuutsemäele ja sealt mööda rada ja kontrollpunkte kuni Paluni. Selleks ajaks oli kütust vähe järgi, Elvani ega koduni ei jätkunud ja maandusin ilusti otse mustikasupi laudade ette. Auto tuli järgi jne nagu ikka.

Kokkuvõttes läks kõik väga hästi ja usun et sponsorlipp mida lennutasin sai vähemalt 10 -12 000 otse kontakti kohapealt + TV ja kaudsed veel lisaks.

Midagi oli ka ETV-s juba näidanud aga eks kaameraid olid kõik kohad täis ja tasub teisi kanaleid ka jälgida.

_________________
Elu on seiklus!

Pako


Üles
 Profiil  
 
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Esmaspäev Veebr 21, 2011 7:46 am 
Eemal

Liitunud: Pühapäev Sept 09, 2007 6:15 pm
Postitusi: 271
Asukoht: Sven Solovjov / Pärnu
Vaatasin ka telekat ja ei uskunud oma silmi,keegi lendab.See ei saanudki keegi teine olla kui sina Paap.(teisi nii segaseid lihtsalt pole :D :D )
Olen lennanud -13 kraadiga, seegi oli ikka kole,bensiini pumpamise pirn oli nagu kivist ,näomask oli 5 minuti pärast nagu jäätükk ja näpud tahtsid otsast kukkuda.
Aga sellegi poolest kõva värk


Üles
 Profiil  
 
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Esmaspäev Veebr 21, 2011 8:27 am 
Eemal

Liitunud: Kolmapäev Okt 10, 2007 1:58 pm
Postitusi: 148
Asukoht: Janek Narusk, Jõhvi
Sven - kust kohast ja millal nägid?

Kui kellelegi kuskil veel silma jäi - andke teada; sellist :shock: tahaks küll kaeda.

_________________
Lendamisteni!


Üles
 Profiil  
 
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Esmaspäev Veebr 21, 2011 8:55 am 
Eemal

Liitunud: Esmaspäev Juun 30, 2008 11:41 am
Postitusi: 69
Asukoht: Rõuge, Võrumaa
Ma väheke otsisin ERR-i kodulehelt. Maratoni starti kajastavas lõigus on põgusalt näha. Jääb mulje, et nt. helikopterilt filmitud kaadrites on püütud Paapu vältida ja keskendutud arusaamatul põhjusel suusatajatele :shock: . Videolõik ise on siin - http://uudised.err.ee/index.php?0&popup=video&id=39367.


Üles
 Profiil  
 
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Esmaspäev Veebr 21, 2011 9:22 am 
Eemal

Liitunud: Kolmapäev Okt 10, 2007 1:58 pm
Postitusi: 148
Asukoht: Janek Narusk, Jõhvi
Kui pingsalt otsida, siis sekundi murdosaks ehk tõesti vilksatas.
Ja Kuuse ka - muliseb küll, aga oleks siis "suusatajat" õhus maininud - ei midää..... :(

_________________
Lendamisteni!


Üles
 Profiil  
 
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Esmaspäev Veebr 21, 2011 11:37 am 
Eemal

Liitunud: Reede Aug 31, 2007 2:47 pm
Postitusi: 496
Asukoht: Ristna / Otepää / Tallinn
See videolõik, kus stardikaader keerab rajale oli ETV uudistes mitu korda, ka täna. Olen kindel et teistesse kanalitesse ka jäi aga võib arvata et see reklaanbanner takistab neid lõike näitamast ja sunnib kärpeid tegema. See on normaalne.

_________________
Elu on seiklus!

Pako


Üles
 Profiil  
 
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Esmaspäev Veebr 21, 2011 3:43 pm 
Eemal

Liitunud: Teisipäev Okt 13, 2009 8:16 pm
Postitusi: 39
Asukoht: Türi-Paide
Rajalt oli päris hull pilt kui keegi suure müraga peade kohale tekkis. Minul muidugi pilt selge, et kes ja miks. Samas mõnegi mehe pani koperdama :roll:


Üles
 Profiil  
 
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Teisipäev Veebr 22, 2011 9:13 am 
Eemal

Liitunud: Kolmapäev Okt 10, 2007 1:58 pm
Postitusi: 148
Asukoht: Janek Narusk, Jõhvi
No vot see on õige teemakajastus....kõigist on juttu ja pilti. Paap lausa mitu korda ning täiesti selgelt ja suurelt fikseeritud.
http://www.reporter.ee/2011/02/21/repor ... id-jaasse/

_________________
Lendamisteni!


Üles
 Profiil  
 
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Reede Veebr 25, 2011 10:04 pm 
Eemal
Kasutaja avatar

Liitunud: Reede Aug 03, 2007 11:28 pm
Postitusi: 252
Asukoht: Ott Maaten, Saue
ERR reportaaž - Kuuse Lempa jutt on ikka tipp. Mina ka jutustan palju, aga sellist s...veskit nagu Lempa suu annab ikka välja mõelda. Niipalju kui mina oma elus erinevaid maailma spordi- jm kanaleid jälginud olen, siis sellist mõttetut ja täiesti katkematut iba ei ole kusagil kohanud. Täpselt nagu p...veski mis on käima lastud, suriseb katkematult ja mida keegi enam ei suuda seisma panna.

_________________
Mõnusaid lende kõigile!!


Üles
 Profiil  
 
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Laupäev Veebr 18, 2012 8:54 pm 
Eemal

Liitunud: Reede Aug 31, 2007 2:47 pm
Postitusi: 496
Asukoht: Ristna / Otepää / Tallinn
2012 Maratoniks olid ka suured plaanid aga ilm läheb täiesti käest ära, lisaks tormituulele ka tugev tuisk veel tulemas.
Seetõttu olen sunnitud seekord maapealse suusaliikuriga osalema. Ei tea kas propellerid on lubatud ja kas kolmel suusal ka tohib osaleda, igatahes trikel on suusad kenasti all ja vari jääb seekord koju.
Karta on, et tuleb raja kõrval kulgeda ja jälgida et mõni suusakepp propasse ei satuks.
Muidu teeks Northugile pika puuga aga ta ei tule seekord kohale. Eks siis peab ülejäänud Norra koondisele koha kätte näitama, nagu tavaliselt kohe distantsi alguses.

_________________
Elu on seiklus!

Pako


Üles
 Profiil  
 
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Laupäev Veebr 18, 2012 9:02 pm 
Eemal

Liitunud: Teisipäev Okt 13, 2009 8:16 pm
Postitusi: 39
Asukoht: Türi-Paide
Ma siis jälle rajalt jälgin seda nalja ...


Üles
 Profiil  
 
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Teisipäev Veebr 21, 2012 1:06 am 
Eemal

Liitunud: Reede Aug 31, 2007 2:47 pm
Postitusi: 496
Asukoht: Ristna / Otepää / Tallinn
Tehtud, ainult et seekord päris lühidalt sest pikk lipuvarras mis puuri külge oli kinnitatud, painutas tugeva tuulega puuri nii et propa hakkas vastu käima ja polnud mõtet jälle ühte propakomplekti maha kanda. Aga vähemalt mingi maa koos liidritega sai läbitud ja tagant tuli neid tuhandete kaupa muudkui juurde.

_________________
Elu on seiklus!

Pako


Üles
 Profiil  
 
 Teema pealkiri: Re: Tartu Maraton
PostitusPostitatud: Reede Veebr 15, 2013 1:35 pm 
Eemal

Liitunud: Reede Aug 31, 2007 2:47 pm
Postitusi: 496
Asukoht: Ristna / Otepää / Tallinn
Aastad lähevad kiirelt ja juba jälle Maraton ukse ees. Seekord ilm ka super tulemas, päike ja soe ja tuulevaikne ka. Seekord ehk Norrakaid kohe stardis ahistama ei hakka, nopime hiljem ja ükshaaval. Suusavalik veel tegemata, kas minna kahel või kolmel suusal?
Eile igatahes testisin suusatraiki ilma varjuta erinevatel mastikel ja oli väga põnev. Muu hulgas proovisin ka sügavas sulalumes ja võttis esisuusa nii kinni et käisin täie tõuke pealt üle nina. Sealt alt oli tükk tegu et välja saada, elu jälle õpetab.

_________________
Elu on seiklus!

Pako


Üles
 Profiil  
 
 Teema pealkiri: Re: Tartu Maraton
PostitusPostitatud: Reede Veebr 15, 2013 5:48 pm 
Eemal

Liitunud: Pühapäev Sept 09, 2007 6:15 pm
Postitusi: 271
Asukoht: Sven Solovjov / Pärnu
Ega sa Paap enne ei jäta kui midagi jälle kipsis on :lol:
Elu ju peaks juba õpetanud olema küll ja küll


Üles
 Profiil  
 
 Teema pealkiri: Re: Tartu Maraton
PostitusPostitatud: Reede Veebr 15, 2013 8:08 pm 
Eemal

Liitunud: Reede Aug 31, 2007 2:47 pm
Postitusi: 496
Asukoht: Ristna / Otepää / Tallinn
Täna panin veel korra üle nipli, seekord koos varjuga. Pehme ja turvaline aga sealt hunniku alt välja saamine võttis ikka aega, mõnele rihmale lihtsalt ei pääsegi ligi sellises asendis. Kahju et keegi ei filminud. Möödunud nädalal sadanud sula lumi ei jõua vis korralikult läbi külmuda ja s.t. et põldudele väga asja ei ole. Jääb üle vaid kõrgust võtta või püsida rajal, vähemalt seal kus el liine liiga tihedalt pole.

_________________
Elu on seiklus!

Pako


Üles
 Profiil  
 
Näita postitusi eelmisest:  Sorteeri  
Tee uus teema Vasta teemale  [ 17 postitust ]  Mine lehele 1, 2  Järgmine

Kõik kellaajad on UTC + 2 tundi


Kes on foorumil

Kasutajad foorumit lugemas: Registreeritud kasutajaid pole ja 6 külalist


Sa ei saa teha uusi teemasid siin foorumis
Sa ei saa postitustele vastata siin foorumis
Sa ei saa muuta oma postitusi siin foorumis
Sa ei saa kustutada oma postitusi siin foorumis
Sa ei saa postitada siin foorumis manuseid

Otsi...:
Hüppa:  
cron
POWERED_BY
et 3.0.10