PROPELLER

Motovarjurite foorum
Tänane kuupäev Neljapäev Mär 28, 2024 12:47 pm

Kõik kellaajad on UTC + 2 tundi




Tee uus teema Vasta teemale  [ 10 postitust ] 
Autor Sõnum
 Teema pealkiri: varustuse garantiiaeg
PostitusPostitatud: Teisipäev Sept 09, 2014 2:20 pm 
Eemal

Liitunud: Pühapäev Juul 19, 2009 11:02 pm
Postitusi: 144
Asukoht: Kuressaare
Ehk on veel huvilisi kellel on tekkinud kauba garantiiajaga küsimusi ja probleeme. EL-is kehtib kaheaastane garantiiperiood olenemata kas kaup on ostetud internetist või poest. http://europa.eu/youreurope/citizens/sh ... dex_et.htm
MIks ma selle teema üles tõstan on oma väike keiss, millega siin ise jahun. Asi on nagu ka pisut põhimõttes, et mõni tund töötanud mootorit mis maksab paar tuhat euri ei peaks kohe ise remontima hakkama.

Ostsin Usanovi käest mootori JPXm25 2012 septembris. Mootor lihtsalt seisis ja kasutust ei leidnud. Aasta sai mööda ja siis võtsin kasutusse. esimese kolme tunniga läks starter taevasse. Okei, helistan Usanovile, et ta uuriks, kas garantii siiski kehtib, sest mootor ju seisnud ja ainult kolm tundi töötanud. Talle vastatakse tehasest, et garantii on üks aasta ja sry. saavad ainult nii palju vastu tulla, et annavad uue starteri poole hinnaga. Okei, olen sellega siis nõus. Uue starteri paigaldamiseks tuleb puurida ja vindid ajada neljale augule. Pärnu võistlus on kolme päeva pärast. Uurin usanovilt et kas teeb tema või saan ise hakkama. kuna tema jutu järgi on garantii läbi siis nagu vahet poleks. Selge ka see et kui selle saarest tallinnasse saadan, läheb vähemalt nädal. Usanov ütleb, eh seal pole midagi neli auku teha, võid ise teha küll ja saadab joonise kuda augud teha. Selge, teen augud ära, süüde peale ja korras. Aga vot ei midagi, süüde vale mootor töötab poole võimsusega. Käin Pänus siiski ära ja nagu paljud mäletavad sisustasin kõik päevad ja õhtud meeldivalt viga otsides. Peale võistlusi saadan kirja usanovile ja ka tehasesse. Tehasest saab usanov pistulei, et miks ta lasi mul üldse ise neid auke teha. Usanov aga sõimab mind et kes mul lubas üldse ise teha..... et nagu tema eelmine jutt oli ammu meelest läinud, kui ta ütles, et ah seal ei ole midagi, ainult neli auku teha....
Ok, siis läks asi isiklikuks, usanov sõimab mind lapseks kes lihtsalt vingub. MIna jällegi et sina ei tule mind küll lapseks nimetama, kui ma olen oma raha ja lisaks sõpradele soetatud tehnika eest sulle üle 10k euri toonud. Ok see selleks.

Nüüd siis garantiist.
Tõepoolest JPX manuaalis on kirjas, et garantiiaeg on 1 aasta. Siiski kuulsin just kuu tagasi juhtumisi, et EL ostetud kaupadel on min. 2 aastane garantii. Kirjutan siis tehasesse, et kuulge mul peaks olema kaheaastane garantii. Ja nemad vastavad, et on küll, ühe aasta annavad nemad ja ühe aasta annab edasimüüa.
Räägin siis jälle usanoviga, et kuule miks sa mulle aasta alguses valet infot andsid, ma ei oleks elusees ise midagi nokkima hakanud kui tean et kehtiv garantii on. Muidugi usanov keeras selle kõik minu kraesse, et ma ise tahtsin hirmasti teha ja ta küll umbes palus mind et ma tallinnasse saadaksin ja ta teeks ise, kuigi ta sai tehase käest sõimata, et mulle üldse joonised saatis, kuna see vahetus peaks edasimüüa poolt tehtud olema.
Jutu kokkuvõtteks, Usanov ei tunnista siiani , et mul on garantiiõigus ja ajab mingit möga edasi. Positiivset aganii palju,et tehas oli siiski vastutulelik. Saadan mootori sinna, maksma läheb ainult transpordi kulu, kokku miski 80 euri ja saan spetsialistide poolt remonditud mootori.

PS Usanovi käes käis mootor ka remondis. Mille tulemusena mootor enamvähem töötab, kuigi raskelt kävitub, kävitumisel lööb tagasi, tühikäik puudub ja lõpuks võistlustel avastasin et ka starter on sees ennast lahti kruvinud.

Ühesõnaga jube pask ja s... maitse jääb suhu mingi selliste müügimeestega tegelemisest.

oi rsk, läks kohe kergemaks kui ära sain öelda :)

vares


Üles
 Profiil  
 
 Teema pealkiri: Re: varustuse garantiiaeg
PostitusPostitatud: Teisipäev Sept 09, 2014 7:52 pm 
Eemal
Kasutaja avatar

Liitunud: Pühapäev Aug 08, 2010 5:52 pm
Postitusi: 211
Asukoht: Pärnu
Olen ka uut mootorit kiibitsemas, kuigi praeguseks olemasoleva sain pöörlema - esialgu maas ja tühikäigul kuid ehk ükskord töötan sisse ja proovin ka lennata.
St. Aega plaani seada on.
See sinu käula kontsept tundub iseenesest sümpaatne - vähe juhtmeid jne.
Kui mootori taas kätte saad, siis anna teada, mis tuure teeb.
Jaanus

_________________
Tean, miks linnud laulavad!


Üles
 Profiil  
 
 Teema pealkiri: Re: varustuse garantiiaeg
PostitusPostitatud: Kolmapäev Nov 19, 2014 10:26 pm 
Eemal

Liitunud: Kolmapäev Okt 10, 2007 1:58 pm
Postitusi: 148
Asukoht: Janek Narusk, Jõhvi
Mul pea sama kogemus, kuid õnneks tehnika poole pealt veidi leebem. Nimelt sumpsil oli kohe alguses mikropragu sees (defektne keevitus).
Kuna kohe alguses, siis ütlesin loomulikult ka, et kuule mees vaheta ära. No ja siis läks lahti...... Kuna mul veelgi pikem jutt ja aastaid ka mööda läinud, siis olen rahunenud ja ümberjutustust ei tee, kuid kokkuvõte see, et pani pahaks, et varju temalt ei ostnud (ja veel noorelt Usanovilt ostsin)... ja muu veel otsa.
Seega - ega ikka taoliste meeste kauplemine ja suhtlemine käibki sedasi. Omataolistega rohkem sobib.

Aga lohutus see, et JPX-ga olen mina küll igati rahul. Pole viimasel ajal küll teab mis mega lennutunde, kuid selline keskmine ehk ikka.

_________________
Lendamisteni!


Üles
 Profiil  
 
 Teema pealkiri: Re: varustuse garantiiaeg
PostitusPostitatud: Esmaspäev Nov 24, 2014 11:58 am 
Eemal

Liitunud: Pühapäev Juul 19, 2009 11:02 pm
Postitusi: 144
Asukoht: Kuressaare
Juhõissa, mootorisaaga triloogia (loodetavasti ikka on triloogia, mitte nagu Lenini teosed) teine osa:

Mootor saabus kaunilt maalt nimega Itaalia. Tõmmud poisid ja makaronid...
Kuna Bondzornod suutsid ise midagi pekki keerata oma testpingis, siis vahetati mootoril väntvõll, kolb ja sidur, ehk siis praktiliselt jäi kest vana. Mootor tuli ära, kõik oli nagu uus oktoobrikuus. Pikka juttu lühidalt rääkides - kaks ndl maadlesin, kord mootor all ja mina peal ja siis jälle vastupidi, et hääl kätte saada. Lõpuks sain ja sain aru ka mis valesti tegin, ise loll.

Eile siis üle hulga aja sain ka mahti et mootor lennul ära proovida. Ja saingi........2minutit proovida. Kurjakuulutav vaikus võttis maad ja maad võtsin ka mina, siiski õnnelikult.

Kodus mootorit harutades sai selgeks ka põhjus. tagumine mutter vända otsas, mis magneetot kinni hoiab oli otsustanud ennast lahti kruttida. Magneeto käis vabalt võlli otsas ringi. Õnneks pidurdas mutri lõppliku eraldumist starter, mille kaane mutter jaksas siiski katki suruda. Tundub, et makaron ei toida piisavalt, et mutri kinnikeeramine väheseks jäi.

Eks siis näis mida härrad kostavad, kas võtavad aumehelikult kulud enda kanda või hakkab igavana jama tulema, et valesti oli seadistatud, küte oli halb, ilm oli kehv, habe ajamata..jne ühesõnaga minu süü. Ei taha enne muidugi kedagi arvustada, ootan vastuse ära, eks siis näis.


Üles
 Profiil  
 
 Teema pealkiri: Re: varustuse garantiiaeg
PostitusPostitatud: Teisipäev Nov 25, 2014 4:26 am 
Eemal
Kasutaja avatar

Liitunud: Pühapäev Aug 08, 2010 5:52 pm
Postitusi: 211
Asukoht: Pärnu
Tundub nagu ebaõnne jada.
Kas kellelgi veel on just uute JPX mootoritega sellist kammajaad olnud?
Iseenesest mul kiiret pole uue mootori osas valikut teha.
Lihtsalt ei tahaks põhimõtteliselt töötevat varianti mittetöötava vastu vahetada.
Hoia palun kursis.
Jaanus

_________________
Tean, miks linnud laulavad!


Üles
 Profiil  
 
 Teema pealkiri: Re: varustuse garantiiaeg
PostitusPostitatud: Teisipäev Nov 25, 2014 9:23 am 
Eemal

Liitunud: Pühapäev Juul 19, 2009 11:02 pm
Postitusi: 144
Asukoht: Kuressaare
mina ise vaatan edaspidi pigem midagi muud. arvan, et Henry uus vittorazzi võiks olla variant aga seda peaks Henry kommenteerima, kas on juba mingeid jamasid ka olnud.

PS mulle tundub, et JPX starter ei ole neil õnnestunud. Kõige hullem oli esimene variant, teine oli juba parem ja kolmas kõige uuem starter on sama s.... kui esimesed :)

vares


Üles
 Profiil  
 
 Teema pealkiri: Re: varustuse garantiiaeg
PostitusPostitatud: Teisipäev Nov 25, 2014 11:11 am 
Eemal

Liitunud: Pühapäev Juul 19, 2009 11:02 pm
Postitusi: 144
Asukoht: Kuressaare
Nii, vastus tootjalt käes.

Nagu karta ka oli, ei teinud tehas midagi valesti. See et mutter lahti keris on sirgelt minu süü. Pean ka süü omaks võtma, kasutasin starterit mootori käivitamiseks ja vist ei oleks üldse pidanud käima panema, uuena riiulis ei oleks see ka katki läinud.

Igatahes vaatan nüüd mis ekpertiis ütleb ja eks siis sean sammud tarbijakaitsesse. Ükskõik mis sealt siis saab, aga krt niisama ka ei taha jätta.


Üles
 Profiil  
 
 Teema pealkiri: Re: varustuse garantiiaeg
PostitusPostitatud: Teisipäev Nov 25, 2014 12:29 pm 
Eemal

Liitunud: Teisipäev Sept 11, 2007 5:57 pm
Postitusi: 21
Asukoht: Henri Valdmann, Aakre
Ma julgen Vittorazit (Moster 185 Plus) soovitada küll. Siiani parim mootor mis mul olnud (Mini 2, HE120, Parmakit Minari).
Tehas tunnistas juba ostes, et minu mootori flash starter võib olla vigasest seeriast ja saatis uue starteri.
Uue starteriga pole ühtegi probleemi olnud. Käivitub kergelt, isegi ühe käega saab õhus käima.
Ja muidu töötab ka väga hästi kogu pöörete ulatuses.


Üles
 Profiil  
 
 Teema pealkiri: Re: varustuse garantiiaeg
PostitusPostitatud: Kolmapäev Nov 26, 2014 12:02 am 
Eemal

Liitunud: Kolmapäev Okt 10, 2007 1:58 pm
Postitusi: 148
Asukoht: Janek Narusk, Jõhvi
Jants kirjutas:
Tundub nagu ebaõnne jada.
Kas kellelgi veel on just uute JPX mootoritega sellist kammajaad olnud?
Iseenesest mul kiiret pole uue mootori osas valikut teha.
Lihtsalt ei tahaks põhimõtteliselt töötevat varianti mittetöötava vastu vahetada.
Hoia palun kursis.
Jaanus


Meil siin Jõhvi kandis kõik JPX-id.
Suuri jamasid pole kellelgi olnud..., ainult selline putitamine - nagu kõigi liikuvate asjadega.

_________________
Lendamisteni!


Üles
 Profiil  
 
 Teema pealkiri: Re: varustuse garantiiaeg
PostitusPostitatud: Kolmapäev Nov 26, 2014 9:22 am 
Eemal

Liitunud: Pühapäev Juul 19, 2009 11:02 pm
Postitusi: 144
Asukoht: Kuressaare
Teema ongi selles, et enne seda mootorit oli ka viis aastat JPXiga lennatud ja jama ei olnud. mIllegi pärast on see tutikas mootor algusest peale nöökinud.

Aga isegi mitte selles ei ole asi, pigem firma suhtumises garantiisse ja järelteenindusse. Üks lause, mis tootja vastuses eriti nagu häiris oli see, et "don´t even try to say that this is our fault". See näitab üsna hästi suhtumist. Ja tegelikult nagu ongi nii, et tootja ütleb, et tõenäoliselt käisin ise nokkimas midagi seal mutri kallal ja mine siis tõesta, et sa pole eesel. Just selle suhtumise pärast vahetan firmat. Ja muidugi käib ilgelt närvidele, et EV-s ma ei saa tootja diileriga suhelda eesti keeles! Pean oskama tehnilist vene keelt (mida ma ei oska) või tegema seda inglise keeles, mida jälle diiler eriti ei valda. Nii ongi lõpuks kogu värgist s... maitse suus.


Üles
 Profiil  
 
Näita postitusi eelmisest:  Sorteeri  
Tee uus teema Vasta teemale  [ 10 postitust ] 

Kõik kellaajad on UTC + 2 tundi


Kes on foorumil

Kasutajad foorumit lugemas: Registreeritud kasutajaid pole ja 23 külalist


Sa ei saa teha uusi teemasid siin foorumis
Sa ei saa postitustele vastata siin foorumis
Sa ei saa muuta oma postitusi siin foorumis
Sa ei saa kustutada oma postitusi siin foorumis
Sa ei saa postitada siin foorumis manuseid

Otsi...:
Hüppa:  
cron
POWERED_BY
et 3.0.10