PROPELLER

Motovarjurite foorum
Tänane kuupäev Neljapäev Mär 28, 2024 4:33 pm

Kõik kellaajad on UTC + 2 tundi




Tee uus teema Vasta teemale  [ 3 postitust ] 
Autor Sõnum
PostitusPostitatud: Pühapäev Nov 29, 2009 11:17 pm 
Eemal

Liitunud: Pühapäev Juul 19, 2009 11:02 pm
Postitusi: 144
Asukoht: Kuressaare
Eks see lendamise kihk ole koguaeg sees olnud aga nüüd kätte võetud ja ära tehtud. Tegelikult olen mingisugused purilennuki kursused läbi teinud, kui 15 olin. Tartust toodi Kuressaarde kaks pisikest lahtise kerega purilennukit ja saadeti kaasa ka instruktor. Vints oli vana GAZi peal ja tõmmati meid õhku. Kõrgus vast jäi sinna 15m peale ja tegime ainult otselendu, aga jube põnev oli igatahes.
Esimese lennu paraplaaniga tegin augustis sõbra juhendamisel ja tema masinaga. Paar päeva teooriat ja lohetamist tiivaga. kui lennu päev kätte jõudis tegin mõned korrad seisva mootoriga tiiva tõmbamist ja siis õhku. Meelde tulid esimesed langevarju hüpped, ajul tekib reaalsuse tajumisega suuri probleeme, aga samas on õnnest ja ekstaasist peaaegu et tilgad püksis. Mäletan, et rippusin rakmetes ja tundsin kuidas nendes järjest alla poole vajun, hirmus tunne oli, et äkki vajun läbi. Rippusin ikka hulk aega ja kogusin kõrgust enne kui julgesin ühe käe lahti lasta ja istmesse upitada. Edasine oli ainult puhas rõõm. Leppisime sõbraga kokku, et kui on ilma ja mõlemal aega kordame. Läks aga nii, et rohkem siis lendama ei jõudnudki. Kuni tänaseni.
Ilm läks täna poolest päevast mõnusalt vaikseks ja isegi päikest oli korra näha. Kuna suve lõpus sai tiib ostetud ja sellega lohetamist harjutatud, ning nädal tagasi mootor siis otsustasin, et lähen harjutan natuke. Peab tunnistama, et juba mõte, sellest ma nüüd lähen, ajas värisema. Lohutuseks mõtlesin, et ega ma ju õhku tõusma ei pea, niisama jooksen tiiva ja mootoriga. No vot. Otsisin vaikse, uudishimulike eest varjatud koha ja nii ta siis läks; üks kord proovisin seisva mootoriga joosta ja tiiba sikutada, kuna kõik oli super, istusin maha tegin rahupiibu, ja mõtlesin, et ega keegi minu eest ei otsusta. Ajasin püsti, mootor käima ja enne kui aru sain olin juba üleval. Vahva pärastlõuna oli. Jõudsin enne pimedat kaks starti teha. Täielik kaif.


Taniel


Üles
 Profiil  
 
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Esmaspäev Nov 30, 2009 8:49 am 
Eemal

Liitunud: Kolmapäev Okt 10, 2007 1:58 pm
Postitusi: 148
Asukoht: Janek Narusk, Jõhvi
Õnnitlused!
Õige otsuse tegid!
Edu edaspidisteks kaifitamisteks!

_________________
Lendamisteni!


Üles
 Profiil  
 
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Esmaspäev Nov 30, 2009 7:16 pm 
Eemal

Liitunud: Reede Aug 24, 2007 11:18 pm
Postitusi: 49
Asukoht: Viktor Usanov, +37255975367, Keila
Taniel :D :D :D. Edukad lennukarjääri!

_________________
http://www.paragliding.ee/forum


Üles
 Profiil  
 
Näita postitusi eelmisest:  Sorteeri  
Tee uus teema Vasta teemale  [ 3 postitust ] 

Kõik kellaajad on UTC + 2 tundi


Kes on foorumil

Kasutajad foorumit lugemas: Registreeritud kasutajaid pole ja 1 külaline


Sa ei saa teha uusi teemasid siin foorumis
Sa ei saa postitustele vastata siin foorumis
Sa ei saa muuta oma postitusi siin foorumis
Sa ei saa kustutada oma postitusi siin foorumis
Sa ei saa postitada siin foorumis manuseid

Otsi...:
Hüppa:  
cron
POWERED_BY
et 3.0.10